Bana verilen destek ne kadar güçlüyse, değişimi fiilen uygulama şansım o kadar yüksek oluyor.

Bana verilen destek ne kadar güçlüyse, değişimi fiilen uygulama şansım o kadar yüksek oluyor.

Tabii ki hoşuma gider.

© Telif hakkı 2017 Matt Observe – tüm hakları saklıdır.

Bu net sonuç neye benzemeli? Bana verilen destek ne kadar güçlüyse, değişikliği fiilen uygulama şansım o kadar yüksek oluyor.

Rakamlar açısından bir ölçü ne olabilir? Spekülasyon yapmayacağım. Birincisi, bu ülkede liderlik iddiasında bulunma ihtiyacıdır.

Görüşmeye Akdeniz rotası terimini kullanmadan devam edebilir miyiz? (Gülümser) Ne sorduğunuza bağlı. Bana göç hakkında soracak olursanız, Afrika’dan ve Akdeniz rotasından bahsetmek zorunda kalacağız çünkü Afrika’dan yoğun bir göç baskısı var. Şu anda Afrika’da bir milyar, yüzyılın ortasında iki milyar ve tahminlere göre yüzyılın sonunda dört milyar insan yaşıyor. Avrupa Birliği olarak burada sınır güvenliğini sağlayamazsak, Avrupa büyük ölçüde ve daha kötüsü değişecektir. Bana vergi planlarımı sorarsanız Akdeniz rotasından bahsetmeyeceğiz.

Şimdilik güvenlik konusuna devam edelim. Mülteciler için geri dönüş anlaşmalarını hızlandırmak istediğinizi defalarca vurguladınız. Nasıl gidiyor? Kaç ülkede iade anlaşmaları var – veya ikili anlaşmalar? İnsanları geri almayan anlaşmalarımız olan ülkeler var (Pakistan) ve anlaşmamız olmayan ülkeler var (Fas) ve hala insanları geri alıyorlar.

»Avusturya’daki aşırı talepten çok Avusturya’dan daha iyi yardım«

Daha iyi bir çözümü nasıl bulabilirsiniz? Etkili bir şekilde bir kenara koymak istiyorsak ve amacım buysa, o zaman iki ölçüme ihtiyaç vardır. Birincisi: Olumsuz bir sığınma kararı aldıkları için Avusturya’da yasadışı olarak bulunan kişilere – Avusturyalı vergi mükelleflerinin parasıyla sosyal yardım ödemeye devam etmemize izin verilmiyor. İkincisi, devletlere vatandaşlarını geri almaları için baskı yapmalıyız ve bu, vatandaşları geri almaya hazır değillerse kalkınma işbirliğini ve diğer AB ödemelerini kesmeleri için tehdit ederek çalışıyor.

Bu önlemler uygulanmazsa ne olur? Bu iki tedbiri almadığımız müddetçe Avrupa’da ve Avusturya’da da kaçakların sayısı artacaktır.

Kalkınma yardımı nasıl devam etmeli? Konseptim, Orta Avrupa’da sınırsız giriş yerine yerinde yardım. Avusturya’daki aşırı talepler yerine Avusturya’dan daha iyi yardım. Ve kalkınma yardımlarında 15 yıllık birikimimin ardından, son yıllarda bu eğilimi tersine çevirmeyi başardığım için mutluyum. Yabancı Afet Fonu fonlarını dört katına çıkardık ve ikili kalkınma işbirliği fonları şu anda ikiye katlanıyor.

AB’de kabaca neredeyiz? Hangi ölçekte bahsediyoruz? Avrupa Birliği’nin ortasında. Ve yılda yaklaşık bir milyar euro yatırım yapıyoruz.

Aynı zamanda yasal giriş seçenekleri oluşturmak istiyorsunuz. Yeniden yerleşim programlarına ilişkin mevcut rakamlar, Avusturya’nın burada kısıtlama gösterdiğini göstermektedir. Peki şimdi ne olacak? Bu doğru değil.tr betboo Mutlak sayılarla hesaplama hatasına düşmemelisiniz. Kişi başına düşen rakamlar açısından, programlar söz konusu olduğunda ön sıralarda yer alıyoruz.

Bunun anlamı: Hiçbir şeyin büyük ölçüde iyileştirilmesi gerekmiyor mu? Açık olan bir şey var: sadece yasal olarak gelenler gelebilir. Yasadışı göç durdurulmalı ve insanları ancak yasadışı göçü durdurup kaosu sona erdirdikten sonra yeniden yerleşim programları yoluyla kabul etmeliyiz. Yani şu anda daha fazla insanı almaya gerek yok, yasadışı göçü durdurup oradakileri entegre etmeye gerek yok.

Dış sınırları korumaktan bahsettiğimizde, sınırları gerçekten güvence altına almak için bir AB ordusuna ihtiyacımız yok mu? Güvenlik ve askeri alanlarda kesinlikle işbirliğine ihtiyacımız var ve bu işbirliğine acilen ihtiyacımız olan bir alan da sınır koruması. İtalya, Yunanistan ve diğerleri, bizim çıkarlarımız için bile burada yalnız bırakılamaz ve bu yüzden burada büyük bir katkı yapmamızı destekliyorum. Ancak belirleyici olan şey, Frontex’in (Avrupa sınır ve sahil güvenlik ajansı, not) ve sorumlulara verilen yetkinin değişmesidir. İnsanlar kurtarıldıktan sonra Avrupa’ya getirildikleri sürece, bu gerçek bir sınır koruması değil, gittikçe daha fazla.

Çıkış nerede? Akdeniz’de kurtarıldıktan sonra insanlar durdurulmalı, bakılmalı ve geri getirilmelidir.

Hadi ekonomiye gelelim: İşsizler, örneğin bakım sektöründe yer aldıkları için dürtülemez mi? Bu çok zahmetli bir iş, herkes yapamaz ve uygun eğitimi de gerektirir. Bununla birlikte, özellikle asgari gelir nedeniyle, özellikle düşük vasıflara sahip insanlar için işe gitmenin artık cazip olmadığını düşünüyorum. Mülteciler için asgari gelir değiştirilmelidir. Avusturya’da tanınan mülteciler asgari gelirin tamamını alamazlar. Viyana’da dört çocuklu bir aile ayda yaklaşık 2 bin 500 avro kazanıyor. Bunu önce iş piyasasında kazanmanız gerekir.

Asgari gelire ihtiyacımız var mı? Gerçekten desteğe ihtiyacı olanları destekleyen, ancak her zaman insanları işgücü piyasasına sokmayı hedeflemesi gereken, yenilenmiş bir asgari gelire ihtiyaç vardır. Her şeyden önce, mülteci ve göçmen sayısında bir değişikliğe ihtiyaç var, çünkü Viyana’da asgari gelir alan her iki kişiden biri artık yabancı vatandaş. Bunun anlamı: Sosyal sistemimize yoğun bir göç yaşıyoruz, bu bir problem.

Asgari gelir meselesi merkezileştirilmemeli mi? Evet. Federal bir yasa ile.

Şu anda sadece Neoslar emeklilik yaşının artırılmasını talep ediyor. Kadınlar hala 60 yaşında. Neden bu kadar isteksizsiniz? İnsanlara emekli maaşlarının artık bu kadar uygun olmadığını dürüstçe söyleyemez misin? Bunun çok teorik bir tartışma olduğunu düşünüyorum. Çünkü şimdiden birçok kadın, özellikle de kadınlar işsizlikten emekli oluyor. Yasal yaşın altında gerçek bir emeklilik yaşımız var. Bu, erken emekliliğin genellikle bir istisna değil kural olduğu anlamına gelir. Bu bakımdan yaşlıların işgücü piyasasında kalabilmeleri ve işlerini kaybetmemeleri için önlemler alınmalıdır. Bu nedenle, erken emeklilik normların bir istisnası haline gelmelidir. Bu bakımdan, güce sahip kişilerin daha uzun süre çalışabilmesi ve daha çekici hale gelmesi olasılığını yaratmak mantıklıdır.

Neos patronu Matthias Strolz’un bahsettiği İsveçli model sizi kazanır mıydı? Bu tamamen farklı bir sistemdir ve bizimkiyle kıyaslanamaz.

Ekonomik büyüme yakın zamanda toparlandı. Yine de borcu olan milyarlarca dağda oturuyoruz. Bu dağı bir anda nasıl küçültebileceğiniz konusunda bir iki fikriniz var mı? Bir gecede bu dağı alçaltılabileceğini iddia etmek popülist olur. Uzun bir süreçtir ve bütçe disiplini gerektirir. İki önlem var: Halihazırda başka ülkelerde çalışan ve artık politikacıların daha fazla harcama yapmasına izin verilmediği anlamına gelen borç frenini anayasaya yazmak istiyoruz. Ve son olarak, yeni seçimlere karar verilir verilmez, parlamentoda bütçeyle ilgili hiçbir karar alınamayacak, çünkü bu pahalı seçim şekerinden tasarruf sağlar.

“Sosyal güvenlikte bir merkez ofis yeterli olacaktır”

Ayrıca pratikte “operasyonel” alanda idari tasarruflar için somut önerileriniz var mı? Evet tabi ki. Yaklaşımım, vergi indirimini finanse etmek, zayıf bir devlet yaratmak. Son yıllarda Dışişleri Bakanı olarak vergi parasını tutumlu kullanmanın benim için önemli olduğunu gösterdim. Her gün daha ekonomik olabileceğimiz bir şey fark ediyorum.

Örneğin? Halihazırda 21 sosyal sigortamız var, bunların hepsi gelecekte de aynı şeyi yapacak çünkü yardımlar uyumlu hale getiriliyor. Ama yine de sayısız yöneticiye, şirket arabalarına ve gerekli olmayan yapılara sahip 21 hamal var.

Bu, sosyal güvenlik için merkezi bir organ olduğu anlamına mı geliyor? Evet elbette. Merkezi bir nokta yeterli olacaktır. Başka bir örnek: Şu anda BT yönetiminden sorumlu dört bakanlığımız var. Burada da bir görevden sorumlu biri gereklidir. Bunların tümü, maliyetlerde büyük bir düşüşe yol açabilecek önlemlerdir. İnsanlarda değil sistemde kaydedilir.

Odalara zorunlu üyeliğe ihtiyacımız var mı? Odaların katkılarla daha ekonomik ve daha hizmet odaklı hale gelmesi gerektiğine inanıyorum. Ancak çıkarların temsili temelde yararlı bir şeydir. Sadece hükümetin yeniden güçlenmesi önemlidir. Geçmişte sosyal ortaklık ile hükümet arasındaki sınırların çok bulanıklaştığını sık sık görmüştüm.

Bu, tabiri caizse, sosyal ortakların gölge hükümeti anlamına mı geliyor? Kesinlikle buna ihtiyacımız yok.

Geçenlerde Federal Şansölye’den Almanya’da olduğu gibi yönergeler düzenleme yetkisini talep ettiniz. Açıkça kazananlar ve kaybedenler ile franchise’ı çoğunluk oylamasına değiştirmeye ne dersiniz? Bence bu doğru, ancak şu anda lehte çoğunluk yok, bu yüzden çok teorik bir tartışma. Ama tabii ki daha net kararlara yol açar ve ben netliği seven biriyim.

Şansölye Kurz’un böyle bir oy hakkı olabilir mi? Parlamentoda bu konuda çoğunluk yok, daha önce öneride bulundum. O zamanlar, birkaç yıl önce, teorik olarak birinci olabilecek üç parti vardı, üç parti de teklifime karşıydı. Bu, bu partilerin özgüveninden söz etmiyor, ama bunu not aldım.

Mevcut bakanlık mimarisini de değiştirmeyi planlıyor musunuz? Evet.

Gibi? Henüz söyleyemem.

Kısa sorular, ekonomiden gelen taleplere kısa cevaplar: Vergi kotası, esnek çalışma saatlerinin getirilmesi, federal hükümet ile federal eyaletler arasındaki yönetimde tavizsiz devlet reformu, sağlık sisteminde verimlilik reformu ve şeffaf ve hedefli sübvansiyonlar. Bu, şimdiye kadar tartıştığımız her şeyi içeriyor mu ve sizde var mı? Evet, sistemden tasarruf edin, insanlardan değil.

FPÖ ile koalisyon kurarsanız, AB’ye bir giriş olacak mı? Koalisyonlar hakkında spekülasyon yapmıyorum çünkü bir demokrat olarak seçmenleri önceden tahmin etmek istemediğime ikna oldum. Çoğunluk durumunu bir kez görmelisiniz, sonra konuşmaya devam edebilirsiniz.

Kalp üzerine ver. Seçebilirseniz: Strache ile mi yoksa Doskozil ile bir koalisyon mu tercih edersiniz? Gerçek değişim için bir koalisyon istiyorum.

Seçim kampanyası sırasında nasıl formda kalıyorsunuz? Genelde denge olarak spor yapmayı severim. İnsanları seviyorum, çok seyahat ediyorum, seçim kampanyasından keyif alıyorum ve bu da seçim kampanyası sırasında kendimi çok rahat hissettiriyor.

Kız arkadaşın hype ile ne yapıyor? Çalışıyor ve yolumda beni destekliyor. Bunun için ona minnettarım.

Bu röportaj 39/17 haber dergisinde yayınlandı.

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Yorumlar

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

Henry Knuddi Sun., 8 Ekim 2017 23:25

Bildiri

İddia: 1 saat tesisatçı veya elektrikçiye ödeme yapmak için 10 saat çalışmanız gerekiyor – yanlış. Ustayı seçebilirsiniz.İlk önce bir teklif aldım: su dönüşümü için 600.00 artı 2 saat uzakta. 200.40’a yapabilirim seyahat süresi + KDV dahil

Henry Knuddi Paz, 8 Ekim 2017 23:27

Bildiri

Bu arada, her hata bu yükleyiciden daha pahalıdır – her şeyi iyi yapan

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

Henry Knuddi Paz, 8 Ekim 2017 23:15

Bildiri

(kısa) 1 fragmanı opi bowl idi – 1 resmini veriyor – bu yüzden 1 tekrarda beğenmek istiyor. Hıristiyan Sosyal Partisi yaratın – bu iç savaşa ve İkinci Dünya Savaşına neden oldu. Müritlerini (milyarderler) vergiden muaf tutmalı ve geri kalanı özel sigortada SV’nin feshi şeklinde ödeyebilir (bu durumda nüfusun% 60’ı karşılayabilir) – devam etti. takip eder

Henry Knuddi Paz, 8 Ekim 2017, 23:20

Bildiri

Ve fakir bir insan tıbbi masrafları, hastane masraflarını nasıl ödemelidir? (Şimdi herkes sv ödüyor (girişimcinin payı daha büyük – bu nedenle özel olarak en az% 30’a mal oluyor ve eğer biri çok hastaysa dışarı atılıyor – gerçek bir şey değil

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

Sayfa 1/1 ”

Yeşiller, posta yoluyla verilen oylar da dahil olmak üzere, Ulusal Konsey’de kalmak için yüzde 4 barajının oldukça altında kaldı. Yüzde 3.80 indi. Bu, 2013’e kıyasla yüzde 8.62 puanlık bir kayıp ve o zamanlar kazandıkları 24 yetkinin tamamında ÖVP yüzde 31.47 (artı 7.48) ve 62 yetkiyle ilk sırada. SPÖ Pazartesi günü posta yoluyla oy sayımıyla ikinci oldu ve şu anda yüzde 26,86 (artı 0,04) ve 52 vekaletle FPÖ’nin oldukça önünde. Perşembe günkü seçim kartlarında oy oranı yüzde 26’nın altına düşerek yüzde 25.97’ye (artı 5.46) düşerek gelecekte 51 üye sağlayacak. NEOS’un on yetkisi (yüzde 5,30), Pilz listesinin bir sonraki Ulusal Konsey’de sekiz görevi (yüzde 4,41) var.

Ulusal Konsey seçiminin sonucu tamamlandı, tüm oy kartları sayıldı. Toplam 795.763 oy kartı ve posta oyu ile katılım, 2013’e göre 5.09 puanlık bir artışla tam olarak yüzde 80’e yükseldi – İkinci Cumhuriyet’teki en büyük artış. Perşembe günü sayılan yaklaşık 37.000 oy kartı, oyların çoğunu değiştirmedi.

Katılım hiç olmadığı kadar hızlı arttı

Bu Ulusal Konsey seçimine katılım, İkinci Cumhuriyet’te hiç olmadığı kadar arttı. 5,09 puanlık bir artı ile – tüm oy kartlarını saydıktan sonra – tam olarak yüzde 80,00 değerine ulaştı. 2002’den beri durum böyle değildi, o zamandan beri beşte dörtten daha azı oy hakkını kullandı.