Şu anda paraşüt parası, dayanışma ödemeleri ve akademi hibeleri yoluyla 400 milyon sterlinin biraz üzerinde ayrıldılar.

Şu anda paraşüt parası, dayanışma ödemeleri ve akademi hibeleri yoluyla 400 milyon sterlinin biraz üzerinde ayrıldılar.

EFL, Premier Lig’in kulüplerinin sezon boyunca ihtiyaç duydukları tüm fonu kapı makbuzları olmadan sağlama olasılığının düşük olma olasılığına terkederek büyüyor. 

Sonuç olarak EFL, vergi tatillerinin uzatılması için hükümetle lobi yapmak ve özel sermaye şirketleriyle kulüplere dağıtılacak bir kredi hakkında görüşmeler yapmak gibi bir tedbir paketi peşinde koşuyor.

Premier Lig başkanı Richard Masters Perşembe günü EFL başkanı Rick Parry ile görüşecek

Parry, pek çok EFL kulübünün yakın zamanda geri dönmeye hazır olmayan taraftarlarla mücadele edeceğini itiraf etti.

"

En üst seviyenin altındaki 72 kulüp arasında yapılan Mail on Sunday anketine göre, Futbol Ligi’nin çoğunluğu, yaklaşan bir mali krizden kaçınmalarına yardımcı olmak için Hükümetin birincil sorumluluğu üstlenmesi gerektiğine inanıyor.

Yanıt verenlerin en korkunç tahminleri, taraftarlar veya herhangi bir dış yardım olmadan 2021’in başlarında iflas edebileceğinden korkan bir grup League One ve League Two kulüpleriydi.

Bir kulüp anonimlik isteyerek, “Ocak ayı gibi erken bir zamanda işler aşırı derecede zorlaşabilir” dedi. “İşletmeden çıkma olasılığı olacaktır.”

EFL’deki bazı kulüpler, hiçbir destekçinin veya dış yardımın iflas ettikleri anlamına gelmeyeceğinden korkuyor

Lig Bir tarafı Plymouth Argyle’ın CEO’su Andrew Parkinson, bir kurtarma planının hayata geçirilmesini umuyor. Ama ekledi: “Taraftar olmadan oyun oynamayı başarabiliriz, ancak bu sonsuz değil … Futbolu tamamen durdurursak, gelir olmadan hayatta kalmak ve oyuncu ücretleri gibi sürekli sabit maliyetler durumu savunulamaz hale getirir.”

Yine de, hızlı bir finansman çözümü olasılığına karşı bir darbe olarak, bir Hükümet kaynağı bu gazeteye şunları söyledi: “Duygunun gücünün farkındayız, ancak daha şimdiden izin programı ve diğer ticari yardımlar yoluyla yardım sağlandı. Premier League ve EFL’nin aralarında bir çözüm bulmasını beklediğimiz açıkça ortaya çıktı. “

Kaynak, taraftarların oyunlara katılmasını engelleme kararının sürekli gözden geçirildiğini ve Covid-19’un yayılmasını durdurursa beklenenden daha erken dönebileceklerini söyledi.

Alman kulüpleri geçen ay sınırlı kalabalığa izin verdi ve dün 11.000 Borussia Dortmund, SC Freiburg’u ağırladı.

Hayranların burada sadece “optik” yüzünden uzak tutulduğu hissediliyor. Bir kaynak şöyle dedi: “Binlerce kişinin kapalı alanlarda süpermarketler, spor salonları, barlar, restoranlar ve sinemalarda toplanması saçma görünüyor, ancak stadyum kapasitesinin küçük bir kısmının titizlikle organize edilmiş açık hava toplantıları devam edemez. Bu Hükümetin futbolla bir sorunu var gibi görünüyor. “

MoS anketi, her kulübe bu sezon maçlara hiçbir taraftar katılmazsa ne kadar gelir kaybedeceklerini sordu; kaç iş risk altında olabilir; iflas edip edemeyecekleri ve ne zaman; salgın sırasında toplumlarına nasıl yardım ettiklerini; ve hangi yardımı istediklerini ve nereden aldıklarını.1xbet giriş

Plymouth Argyle’ın spor direktörü, bir kurtarma planının hayata geçirilebileceğini umduğunu söyledi. 

Northampton Town of League One’ın son soruya verdiği yanıt, yanıt veren her kulüp tarafından büyük ölçüde yankılandı. Bir sözcü şunları söyledi: ‘Yardım için Hükümete bakardık – sektörümüzün alım satımı Hükümet tarafından alınan kararlarla kısıtlandı … Tüm çözümlerin dikkate alınması gerekir ve eğer Premier Lig piramidin fonları koymadan dağıtabilirse kendi kulüpleri risk altındadır, o zaman bu araştırılmalıdır. ‘

PL kulüpleri, bu sezon taraftar olmadan maç günü ve ilgili gelirden 800 milyon sterlin ve televizyon şirketlerine yapılan para iadelerinde yüz milyonlarca sterlin kaybedecek. Sırasıyla PL’nin genel müdürü Richard Masters ve EFL başkanı Rick Parry, PL’nin nasıl yardımcı olabileceğine dair yüz yüze görüşmeler yapıldı. EFL, 72 kulübünün 2019-20’de uğradığı 50 milyon sterlinlik kayıpları ve 2020-21 için 200 milyon sterlinlik tahmini kayıpları 250 milyon sterlin oluşturacağını söylüyor.

Ancak PL, yardım etmeye kararlı olsa da, kulüpleri gerçek tehlikede kurtaracağına ve Hükümetin paraşütle para ödemesi ve dayanışma ücretlerinde yılda 400 milyon £ ‘dan fazla para vermesi gerektiğine inanıyor. ve akademi hibeleri. Bu transfer döneminde PL kulüpleri, EFL oyuncularına 200 milyon sterlin harcayarak, esasen Şampiyonada da olsa kasalarını artırdılar ve muhtemelen iki hafta süren ‘ekstra yurt içi pencerede’ daha fazla harcayacaklar.

Bir kaynak, “Kulüplerden, Şampiyona terfisi için meydan okuyan kulüplere milyonları bağışlama konusunda bu sezon mücadele etmesi bekleniyor” dedi. “Gelecek sezonun PL’sinde yer almak için etkili bir şekilde doğrudan rakibiniz olan bir kulübe bildiri vermek mantıksız görünüyor.”

Taraftarlar, Cumartesi günü Borussia Dortmund’u 11.000 izleyerek Almanya’ya döndü

Brighton CEO’su Paul Barber şunları ekledi: “Bu basit değil ve PL’den EFL’ye çok büyük miktarda para akıyor. Yükselme ve düşme nedeniyle durum daha da karmaşık. Kulağa bencilce geliyor ama değil: ilk önceliğimiz ve güvene dayalı sorumluluğum … kendi işimi ve çalışanlarımı korumak. Ancak bu, PL dışındaki kulüpleri umursamadığım anlamına gelmiyor. Kesinlikle yaparım. “

On Şampiyona kulübünün milyarder sahipleri var ve sadece dördünün serveti 100 milyon sterlin altında.

EFL için Hükümet yardımı durumu, kulüplerin kendi topluluklarına ve malvarlığına ne tür katkılar sağladıkları açısından ilgi çekicidir. 72 kulüp, doğrudan ve toplu olarak yaklaşık 15.000 iş sağlıyor ve yılda yaklaşık 500 milyon sterlin vergi ödüyor ve maç günlerinde yerel işletmelere sezon başına yüz milyonlarca sterlin kazanılmasına yardımcı oluyor.

İstisnasız olarak, anketimize yanıt veren her kulüp bu yıl NHS’ye doğrudan yardım etti (tesisler veya bağışlar sağlayarak), taraftarlara yardım etti ve / veya yiyecek paketleri, ilaçlar veya KKD teslim etti.

EFL kulüpleri, büyüklüğüne bağlı olarak, bu sezon taraftar olmadan kaybedilen maç günü gelirini telafi etmek için 500.000 ila 15 milyon sterlin arasında bir para talep edeceklerini söyledi. Bir kaynak, eğer PL belirli bir fon taahhüdünde bulunursa, ancak yalnızca taraftarların oyunlara gitmesini engelleyen insanlar tarafından eşleştirilirse, hükümetin uzlaşmazlığının değişebileceğini söyledi: Hükümet.

"

Kızgın bir EFL başkanları grubu Pazar günü The Mail’e, kendi bölümlerindeki kulüplerin, İngiliz futbolunun ve tarafından hazırlanan “Büyük Resim Projesi” nin yeniden yapılandırılmasını desteklemek için yanıltıldığına inandıklarını söyledi.

Teklifte yer alan bir başlık sözü – zaten hurdaya çıkarılmış ancak değiştirilmiş bir formatta geri dönme olasılığı yüksek – 72 EFL kulübünün gelecekteki tüm gelirlerin yüzde 25’ini veya 2022’den itibaren yılda 750 milyon £ alacağını öne sürdü.

Şu anda paraşüt parası, dayanışma ödemeleri ve akademi hibeleri yoluyla 400 milyon sterlinin biraz üzerinde ayrıldılar.

EFL kulüplerine Project Big Picture’ın kendilerine fayda sağlayacağı söylendi, ancak herhangi bir ayrıntı gösterilmedi

Ancak The Mail on Sunday, Project Big Picture (PBP) planlarının en son taslağının bir kopyasını elde etti ve bu, Premier League’in 2022’den itibaren denizaşırı TV anlaşmalarından elde ettiği gelirleri yılda 1,4 milyar sterlin ile abartıyor gibi görünüyor.

Aynı taslakta Premier Lig kulüplerinde 20’den 18’e düşme ve her kulüp sezon başına doğrudan denizaşırı taraftarlara sekiz veya toplamda 144 maç satabilir.

Bu nedenle, denizaşırı TV gelirlerinin şu anda yılda 1,2 milyar Pound’dan (yurtdışı pakette sezon başına 380 oyunun tümü) 2022’de 1,4 milyar sterline (pakette toplamda 162 oyun olacağı zaman) artacağı fikri 306) gülünç görünüyor.

Mantıksal olarak, 162 oyunluk ana denizaşırı hak paketi, şu anda 1.2 milyar £ 380 oyun paketinden önemli ölçüde daha düşük bir değere sahip olmalıdır.

Ancak PBP mimarlarının, premium içeriğin değerini koruyacağını düşündükleri anlaşılıyor.

League One Accrington Stanley başkanı Andy Holt, “Premier Lig kulüplerinin yabancı pazarlarda bir sürü oyunu kendilerinin satmasına izin verirseniz, denizaşırı anlaşmadaki geri kalan oyunların değerinin düşeceği açıktır” diyor. “Tüm bu PBP berbat. Onu tasarlayanlar, bunu oyunun iyiliği için yaptıklarını iddia ediyorlar, öyleyse neden etrafta dolanıp gizlice plan yapasınız?

 Accrington şefi Andy Holt, şerefli olsaydı ısrar etti, sır olarak kalmazdı.

‘Eğer niyetler onurluysa ve yardım etmek istiyorlarsa, o zaman neden başından itibaren açık ve şeffaf olmayasınız, insanlara teklifler yapacaklarını söyleyin – bazıları iyi gidecek ve diğerleri olmayacak – ve açık fikirli konuşma. Aslında çok şey anlatmıyorlar. “

Alt bölümden bir kulüpten ikinci bir sahip-başkan MoS’ye şunları söyledi: “Bu, aslında tamamen güçlü hale gelecek olan altı büyük canavarın kapışmasına benziyor.

“Aldığımız tek şey EFL’den onu desteklemenin çıkarlarımıza uygun olduğuna dair özel brifingler. Ama aslında bize hiçbir ayrıntı gösterilmedi. “

EFL’deki çoğu kulüp sahibi, ayrıntılı PBP çalışmalarını hiç görmedi. EFL kulüplerine 250 milyon sterlinlik Covid-19 kurtarma paketinin yanı sıra gelecekteki Premier Lig gelirlerinin yüzde 25’ini manşet detayları olarak sunan plan dağıtılmadı.

Rick Parry, EFL kulüplerinin finansal olarak daha iyi durumda olacağını düşündü, ancak belirli bir söz verilmedi

Başka bir kulüp sahibi, “EFL başkanı Rick Parry’nin bunu neden zorladığını merak etmelisiniz” dedi.

“Evet, kısa vadeli bir gelir boşluğu olmasını umduğumuz şeyden kulüpleri çıkarıyor. Ama gelecekte hangi maliyet daha yüksek olacak? “

PBP belgesi, çoğu analistin düşeceğini veya sabit kalacağını düşündüğü bir zamanda, Premier Lig yerel TV gelirinin 2022 yılına kadar yaklaşık 200 milyon sterlin artacağını tahmin ediyor.

Kaynaklar, artışın aslında gelecekteki EFL TV parasını içerdiğini söylüyor. Bu da PL geliri iddiasının yüzde 25’iyle alay konusu oluyor; aslında bu yüzde 25 EFL’nin kendi parasının bir kısmını içeriyor.

Kaynaklar, EFL kulüplerine hiçbir noktada gelirlerinde belirli artışlar vaat edilmediğini, yalnızca Parry’nin yakın gelecekte PBP kapsamında mali açıdan daha iyi olacaklarına inandığını vurguluyor.

"

CEO Paul Barber, futbolun karşı koyma çabalarının, taraftarların geri dönmesine izin verme planları buza alınırken ‘devasa bir geri adım’ attığını iddia etti.

Kulüp, stadyumların planlanan sınırlı bir şekilde yeniden açılması yaklaşırken Ağustos ayında başarılı bir pilot sahneledi, ancak o zamandan beri, vakalardaki artıştan sonra Hükümet tarafından bir gecikme emri verildi.

Üst düzey kulüplerin futbol piramidinde altındakilere yardım edip etmeyeceği konusundaki tartışmalar devam ederken Radio 5 Live’da konuşan Barber, ‘Futbol ülke için çok önemli.

Brighton şefi Paul Barber, taraftarların geri dönüşünü erteleme kararını bir kez daha vurdu

“Bu bizim ulusal sporumuz, ülkenin tepesinden dibine kadar milyonlarca insan için bir eğlencedir ve geri döndüğümüz için çok hayal kırıklığına uğradık.” 

Barber, ’30 Ağustos’ta bir pilot etkinlik düzenledik. Stadyumumuzda Chelsea ile dostluk maçı için 2.500 kişi vardı, Spor Sahaları Güvenlik Kurumu ve Hükümet tarafından yönlendirildiği gibi büyük bir maliyetle büyük miktarda hafifletme önlemi aldık. Her talebe uyduk.

“Stadyumdaki taraftarlardan, kendilerini ne kadar güvende hissettiklerini, stadyuma geri dönmenin onlar için ne kadar keyifli olduğunu söyleyen ezici bir destek aldık ve şimdi devasa bir geri adım attık.”

Barber, destekçilerin Ağustos ayında başarılı pilotlarının ardından güvenle geri dönebileceklerine inanıyor

Premier Lig kulüpleri de boş stadyumlarda oynadıkları için büyük kayıplarla karşı karşıya 

Konuyla ilgili en çok ses getiren üst düzey şeflerden birini kanıtlayan Barber, geçtiğimiz hafta Brighton’ın, son koronavirüs baskısına rağmen taraftarların sahaya geri dönmesine izin vermesi için Hükümete başvuracağını doğruladı.

Taraftarların stadyumlara geri dönmesinin gecikmesi, ülkedeki her kulübün, özellikle de piramidi aşağı indirenlerin, kulüplerinin iflas edebileceğinden korkan birçok sahibi ve taraftarın mali durumunu etkiliyor.

Bu haftanın başlarında, Kültür Sekreteri Oliver Dowden, aralarında eski Futbol Birliği başkanı Greg Dyke ve BBC ile BT Sport uzmanı Robbie Savage’ın da aralarında bulunduğu 17 kişinin ortak imzaladığı bir mektupta EFL ve Ulusal Lig’deki kulüplerin tehdidi ortadan kaldırmak için acil yardıma ihtiyaç duyduğu konusunda uyarılmıştı. finansal çöküş.

Dowden, Premier Lig’in EFL kulüplerine yardım etmek için ‘plakaya adım atması’ gerektiğini söyledi ve bu hafta bir anlaşmanın kararlaştırılmasından umutlu olduğunu söyledi.

Kültür Sekreteri Oliver Dowden, üst düzey kulüpleri EFL’yi kurtarmaya çağırdı

Barber, taraftarların geri dönüşünün en iyi kulüpleri EFL’ye yardımcı olmak için daha iyi bir konuma getireceğini söyledi

Bazı Premier Lig kulüplerinde, Hükümetin İngiliz Futbol Ligi’ni 250 milyon sterlinlik bir ayarla kurtarmasını beklediği ve aynı zamanda taraftarlara kısıtlamalar getirmesini beklediği ve üst düzey kulüplerin de karşı karşıya olduğu büyük bir hayal kırıklığı olduğu anlaşılıyor. kayıp bilet makbuzlarından kaynaklanan hızlı kayıplar ve yayın maçlarından düşen gelirler.

Barber, “ Futbol piramidini desteklememiz isteniyor, ancak istediğimiz şey, bunu yapabilmemiz için bizi daha iyi bir konuma getirmek için kendi işlerimizi sürdürebilmektir ” dedi.

“Bunu güvenli bir şekilde yapabileceğimizi düşünüyoruz, bunu kesinlikle insanların sağlığı ile yapabileceğimizi düşünüyoruz, ancak başkalarına yardım etmemiz istendiğinde kendi işlerimizi sürdürebilmemiz kesinlikle hayati önem taşıyor.” 

"

Les Ferdinand, QPR’nin Coventry’ye karşı oynadıkları maçın önüne geçmeme kararını savundu, jestin ‘mesajının kaybolduğunu’ ve şimdi ‘süslü bir hashtag’e veya güzel bir rozete’ benzediğini iddia etti.

QPR futbol direktörü Ferdinand güçlü bir açıklamada, ‘diz çökmek oyunda değişiklik getirmeyecek – eylemler getirecek’ diye ısrar etti ve jestin bir noktaya geldiğini ekledi. ""iyi PR"" ama bundan biraz daha fazlası ‘.

Cuma günü televizyonda yayınlanan bir maçta bir araya gelen QPR ve Coventry, Premier Lig’de hamle devam etse de bu sezon başlama vuruşundan önce diz çökmeyen kulüpler arasında yer alıyor. 

QPR futbol direktörü Les Ferdinand, diz çökme mesajının kaybolduğuna inanıyor

Ferdinand, başlama vuruşundan önceki jestin ‘iyi PR’den biraz daha fazlası olduğunu savunuyor

hisse

Bununla birlikte, EFL, Futbol Ligi’ndeki bireysel oyuncuların ve takımların aynı şeyi takip edip etmemeye karar vermesine izin verir.

Rangers menajeri Mark Warburton, eylemin en üst bölümün dışında gerçekleşip gerçekleşmemesi konusunda EFL’den açık bir rehberlik eksikliği olarak gördüğü şeyi eleştirdi.

Hali hazırda, talimatlarını kulüplere çevirme planları yok ve bunun birçok kez verildiğinde ısrar ediyorlar.

Ferdinand, ‘Diz çökmek çok güçlüydü ancak etkinin artık azaldığını hissediyoruz’ dedi. 

Mark Warburton, QPR ekibini hafta sonu diz çökmeyince savundu

Aynı şekilde ‘Clap For Carers’ hepimiz için çok duygusaldı, doğal seyrini sürdürdüğü bir aşamaya geldi ve haklı olarak onu durdurmaya karar verildi.

Bu konu hakkında benden daha tutkulu kimse yok. Futbol hayatım boyunca bu konu hakkında konuştum.

Bu ülkedeki en çeşitli futbol kulüplerinden birinde çalışıyorum. Orada birçok insan kandırılıyor.

Bununla ilgili planlarımız nedir? İnsanlar, oyuncuların önümüzdeki 10 yıl boyunca diz çökmesinden mutlu olacak, ancak gerçek bir ilerleme kaydedilmediğini görecek mi? 

QPR ve Coventry oyuncuları Cuma gecesi maçlarından önce jest yapmadı